Archives

Links

Rezultate

RAPORT TEST CARACTER MEDGIDIA 2024

RAPORT SELECTIE MEDGIDIA 2024

RAPORT-ARBITRI-COMPETITIE-2024 ionesti

atentatori:
Campionat: Marc Zillgitt, Germania &  Nagy Lehel, Romania
Korung: Ovidiu Suculiuc, Romania

REZULTATE:Rezultate Campionat 2023

 

 

REZULTATE COMPETITIE ACNCG , MEDGIDIA , 18-29 AUGUST 2023

RAPORT ARBITRU

TCCG

SELECTIE

REZULTATE

Raport arbitru Giarmata, 06.05.2023

raport selectie giarmata

Calificare FCI WM / WUSV WM

rezultate campionat-IGP-2023

raport arbitri competitie 30.03.-02.04.2023

raport test caracter slobozia

Arbitru : Attila Grezsa- Ungaria
Atentatori: Bogdan Anicescu, Kulcsar Jozsef


REZULTATE:
CALIFICARE WUSV Sf. Gheorghe 2023

TEST CARACTER, 21.04.2023

raport test caracter campia turzii

RAPORT ARBITRU 22.04.2023

SELECTIE 23.04.2023

raport selectie campia turzii

raport arbitri 24.03.2023 Isalnita

raport selectie isalnita

IGP 1

  info rezultat ADMIS / RESPINS
1 Suszter Ferenc
Cody von Kalypso Land
malisnois, mascul, dn:16.06.2020, COR A4128-20/015,
t: Erkan Arkanis, m: Bambi v Erdhainer Land
A
88
ADMIS
B
88
C
85
tot.261 – CAL. BINE
  Pomohaci Constantin Bogdan
M-Tasa v Haus Matyas
malinois, Femela , DN: 10. 06.2020, COR A4212-20/015,
T: A-Wolf, M: Golden Axek House Kennel
A
86
RESPINS
B
87
C
63
tot. 236

IGP 2

nr. start

info

rezultat

ADMIS / RESPINS

1

Iulia Moldovan
Julius Canis Cral
ciobanesc belgian malinois, Mascul dn: 30.05.2018, CORA3344-18/015, T. Goor wild iris, m. Jutta vd Utadreef

A
95

ADMIS

B
81

C
87

tot.263 – CAL.BINE

2

Nagy Nikoletta
Wanda von Erdhainerland
ciobanesc german, Femela, 
dn: 2018.12.08, CO: 6308143, 
t: Jony Walker Ad-Gür, m: Schmollkerti Nova

A
90

ADMIS

B
88

C
84

tot.262 – CAL. BINE

IGP 3

 

info

rezultat

titlu

ADMIS / RESPINS

1

Francisc Sebastian Trenka
Angry Fox Amidala Padmé
Malinois, Femela, dn: 31.10.2016, COR A 2618-17/015
t: Ole vom Holzhäuser Flur, 
m: DarkFall Volga

A
96

PROPUNERE CACIT

ADMIS

B
91

C
88

tot.275 CAL. F.B.

2

Kocsis Attila
Kako de Canto
Malinois, Mascul, dn: 18.06.2018, Cor A 3324-18/015
t: Orcan van de Utadreef, m: Micuta van de Utadreef

A
94

ADMIS

B
90

C
85

tot.269 CAL. BINE

3

Stefan Gelimachev
Chili ot Dachevski
belgian shepherd malinois, femela, dn: 17.07.2016, PK 34106/16, 
t: Antrax Ostraryka, 
m: Ms. Parma v. Dachevski

A
90

ADMIS

B
95

C
84

tot. 269  CAL.BINE

4

Mircea Razvan
Baku Gods of Hermannstadt
Malinois, Mascul, dn: 26.07.2016, COR A 2538-16/015, 
t: Wild Blue Spirit Ares, m: Marihuana Sa-Kra Beskydy

A
70

ADMIS

B
74

C
80

tot.224  CAL. SUF.

 

Radics Zsolt
Brendy von Erdhainer Land
Malinois, Femela, DN: 2018. 12. 27,  Met. Malin.511/19
T: Garde de la Vie Ouragan, M: Working-Dog Elber

A
15

RESPINS

B
92

C
92

tot.199 CAL. INSF.

 

Roman Valentin Dorin
Ares
Chien de Berger Belge, Mascul, dn: 08.08.2018, COR A 3389-18/015, 
t: Wild Blue Spirit Ares, m: Ada

A

DESCALIFICAT

B

C

DESCAL.

tot.

 

Cristian Borcanescu
Icer boca Bohemia
DN: 06.06.2018, ciobanesc german, mascul/DS/112716/18
t: Joseph Anrebri, M: Leslie Waji

ABSENT

 

Mészáros Eszter
Ami
belgian shepherd malinois, mascul, DN: 22.10.2017, CO: HR 12481 MN, T: Xiphos od Moslavine, M: blue od moslavine

ABSENT

IBgH 2

info

rezultat

ADMIS / RESPINS

Filip-Cristea Oprisan
Barksville Dumbledore Skywalker

Welsh Corgi Pembroke, Mascul, 
dn: 27/04/2020, COR A 133-20/039

93

CAL. FB

ADMIS

BH

  info rezultat ADMIS/

RESPINS

1 Harand Alin
Konig von Tau L – Sara
Ciobanesc german, Femela
DN: 25.01.2021, COR A 38844-21/166
T: Cosmin vom Leester- wasserfall
M: Freya von blauwald
A

57

ADMIS
B

FOARTE BINE

2 Barcanescu Ioan Petrisor
BIG SKY BEAR PROPER
NEWFOUNDLAND, Mascul,
dn: 01/06/2019, UKU.0425696
T. SYMOND NOVAYA SKAZKA S BEREGA DNEPRA,
M. BIG SKY BEAR KINDLE AYUMI
A

56

ADMIS
B

FOARTE BINE

3 Costea Ana-Maria
Aussiepride Rumor Has It
Australian Shepherd, Femela,
DN: 11.02.2021, COR A 408-21/342,
T: Mcafee’s Draggin My Heart Around, M: Catori’s Turning Heads
A

53

ADMIS
B

FOARTE BINE

4 Ovidiu-Ioan Berbecaru
Vision of Mind Gem
Cane Corso, Mascul
dn: 25.11.2020, RKF 6105792,
t. Star Karuna Know How,
m. Bardi Cardinale Iz Madridskogo Dvora
A

53

ADMIS
B

FOARTE BINE

5 Juganaru Ionut
Korsa Ultra
Ciobanesc Belgian Malinois, Femela, DN: 18.06.2021, COR A 4891-21/015,
T: Fasther Duma’s, M: Korsa Tasha
A

52

ADMIS
B FOARTE BINE
6 Nicoară Sorin
Igor Arcanis
Chien de Berger Belge, Mascul,
dn: 20.11.2020, COR A 4558-21/015,
t.: Baryk Retrobelge, m: Fatima Arcanis
A

50

ADMIS
B

FOARTE BINE

7 Nicoară Sorin
Kira Hause of Maya
Rottweiler, Femela, dn: 30.09.2021, COR A 18973-22/147,
t: Srecko Timit Tor, m: Rona Legend og Knez
A

49

ADMIS
B

FOARTE BINE

8 CIOBANU STEFAN
ATHOS
Chien de Berger Belge MALINOIS, Mascul, dn: 23.09.2020, COR A 4355-20/015, t: LASCO V SATANSBERG, m: ASANKA
A

48

ADMIS
9 DUMITRU MOLDOVAN
JULIUS CANIS DAMORA
CIOBANESC BELGIAN MALINOIS, Femela, DN: 06.07.2021, COR A 4918-21/015
t. FAROUK OF BRAVEHEART ORADIUM, m.JULIUS CANIS CAHARA
A

45

ADMIS
B

FOARTE BINE

10 Balas Viorel
Vegas the Cruel
Rottweiler, Mascul, DN: 11.09.2021, COR A 18456-21/147,
T: Lex vom Rauberweg, M: Simba thc Cruel
A

43

ADMIS
B

FOARTE BINE

  Bogdan Pop
Enea Gods of Hermannstadt
Malinois, Mascul, dn: 22.03.2021, COR A 4825-21/015,
T: Baku Gods of Hermannstadt, M: Amphetamine Malifox
DESCALIFICAT

– EXEMPLAR AGRESIV

  BORCANESCU CAMELIA
AIKA
CIOBANESC GERMAN, FEMELA, DN: 01.07.2020, COR A 37378-20/166
ABSENT
  Galina Konzova
Lava ot Vitosha
belgian shepherd malinois, Femela, dn: 06.03.2019, DN57667302,
t: KAIDEN VAM `TVINZENHOF, m: CHILI OT DACHEVSKI
retras
  Aleksandar Ivanov
Vega ot Vitosha
belgian shepherd malinois, Femela, dn: 26.05.2017, DN50256609,
t: ZORO DELLA VALLE INCANTATA CGC, m: EVE OT VITOSHA II
retras
  Tanasa Daniel
Pearls of grant Clay, Chien de berger belge malinois, Mascul, dn: 19.08.2020, COR A4695-21/015,
t: J’Ulsan De La Vallee De Luvry, m: L’Black Pearl Vom Hallimer Hof
ABSENT

RAPORT ARBITRII CAMPIONAT ACNCG

SELECTIE ACNCG AMARA 30.09-02.10.2022

RAPORT ARBITRU Valea Ursului

RAPORT ARBITRU PETRESTI

Selectie Petresti

RAPORT ARBITRU 14 MAI 2022, TIMISOARA

SELECTIE 15 MAI 2022, TIMISOARA

COMPETITIE UTILITARA IGP – GAESTI, 30.04-01.05.2022
arbitru: SUSZTER FERENC

IGP 1

A 2, B-, C- RESPINSPOMOHACI CONSTANTIN BOGDAN & M-TASA VON HAUS MATYAS, CIOBANESC BELGIAN MALINOIS, FEMELA, DN: 10. 06. 2020
A 5, B-, C- RESPINSIONUT A. TUDORAN & JULIUS CANIS BREGO, CIOBANESC BELGIAN MALINOIS, MASCUL, DN: 01.09.2015

IGP 2

A 85, B 90, C 90 TOT.265, BINE – ADMISBORCANESCU CRISTIAN & NEO FILKO MORAVA, CIOBANESC GERMAN, MASCUL, DN: 16.03.2019

IGP 3

A 90, B 90, C 96
TOT.276 – FOARTE BINE – ADMIS
KOCSIS ATTILA & KAKO DE CANTO, MALINOIS, MASCUL,  DN: 18.06.2018
A 15, B 90, C 80 TOT.185 – INS.
RESPINS
MIRCEA RAZVAN & BAKU GODS OF HERMANNSTADT, MALINOIS, MASCUL, DN: 26.07.2016
A 65, B-, C-
TOT.65 – INS.
RESPINS
FLAVIUS – BOGDAN CHERASCU & WILD IRIS HANNAH, CIOBANESC GERMAN, FEMELA, DN: 06.05.2017
A 22, B DESC., C, DESCALIFICATBORCANESCU CRISTIAN & ICER BOCA BOHEMIA, CIOBANESC GERMAN, MASCUL, DN: 06.06.2018
A 80, B 88, C DESC. DESCALIFICATTRENKA FRANCISC SEBASTIAN & ANGRY FOX AMIDALA PADME, MALINOIS, FEMELA, DN: 31.10.2016

BH

ADMISRALUCA IONESCU OLEXX Z JIRKOVA DVORA, CIOBANESC GERMAN,MASCUL, DN: 02.04.2020
ADMISBORCANESCU CAMELIA AIKA, CIOBANESC GERMAN, FEMELA, DN: 01.07.2020
ADMISTUDOR NICOLAE-ERIK DON SZENBERG, CIOBANESC GERMAN, MASCUL, DN: 03.01.2021
RESPINSBORCANESCU CAMELIA ANIA, CIOBANESC GERMAN, FEMELA,  DN: 01.07.2020
DESCALIFICATCABA BOGDAN ROMANO DAIMON, CIOBANESC GERMAN, MASCUL,DN: 16.09.2020
RESPINSTUDOR ANA-MARIA AMANDA Z JIRKOVA DVORA, CIOBANESC GERMAN, FEMELA,  DN: 25.01.2021
RESPINSTATULEANU OVIDIU ROMANO DARMA, CIOBANESC GERMAN, FEMELA, DN: 16.09.2020

IBGH 1

82 – BINE ADMISMARIUS GHENU R’BUCK AUS DEM SCHESSBURG, CIOBANESC GERMAN, MASCUL, DN: 08.03.2020

IBGH 2

89 – BINE ADMISFILIP-CRISTEA OPRISAN BARKSVILLE DUMBLEDORE SKYWALKER, WELSH CORGI PEMBROKE, MASCUL, DN: 27/04/2020

RAPORT ARBITRU

Raport Selectie SV-ACNCG Campia Turzii

RAPORT ARBITRU

Raport Selectie SV-ACNCG

ARBITRII:

Norbert_Scharschmidt
Rainer_Mast

RAPORT ARBITRU 1

RAPORT ARBITRU 2

RAPORT SELECTIE Ergebnisliste Ciugud, Alba

GRUP URMASI PAR LUNG

1.QUARTZ VON DER BLARO COR A 31044

GRUP CRESTERE PAR LUNG

1.VON DER BLARO

2.VON HAUS CORVINUS

GRUP CRESTERE PAR SCURT

1.VON HAUS MOFLI

RAPORT ARBITRU

SELECTIE Valea Ursului, Pitesti

Raport Arbitru, Slobozia 29.05.2021

Raport Selectie Slobozia, 30.05.2021

RAPORT ARBITRU PUNTEA DE GRECI,IONESTI,17.04.2021

RAPORT SELECTIE PUNTEA DE GRECI, IONESTI,18.04.2021

RAPORT ARBITRU COMPETITIE CAMPIA TURZII 27.03.2021

REZULTATE SELECTIE A.C.N.C.G. CAMPIA TURZII 28.03.2021

Show Class : Gebrauchshundklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

VA

2

Odin von Bischof Metzger

V

1

Ricco von Bad-Box

V

2

Arszlan Zornig

V

3

Remo in Regnum Marianum

V

4

Ninobaldur Von Vifor

U

1

Alexys vom Damjan Hof

K

0

Karim Von Haus Corvinus

 

Show Class : Gebrauchshundklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

VA

1

Cellin vom Osterberger-Land

VA

2

Oma Von Vifor

V

1

Baci Yaman evinden

V

2

Tina vom Quelleweg

V

3

Eska Von Haus Mofli

V

4

Maya Zornig

V

5

Florence von Haus Huczmann

K

0

Oxa Von Haus Mofli

 

Show Class : Junghundklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Dallas di Casa Pastori

SG

2

Zamp von Bad-Box

SG

3

Midas von Empiere

SG

4

Nadal Von Rednex

SG

5

Franko Von Haus Edmond

G

1

Brutus vom Alten Pfarrhof

K

0

Benko von Haus Ditrich

K

0

Ewo von Schnitzerteam

K

0

P-Asap di Casa Martin

 

Show Class : Junghundklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Felicita von Schnitzerteam

SG

2

Babbels vom Osterberger-Land

SG

3

Zambia von Bad-Box

SG

4

Hera vom Storociuc

SG

5

Fahra Von Haus Edmond

SG

6

Ziena von Bad-Box

SG

7

Alisa vom Osterberger-Land

SG

8

Zara Augustus-Canis

K

0

Rena Von Mafi Haus

K

0

Xandra von Bad-Box

 

Show Class : Jugendklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Uberto vom Klostermoor

SG

2

Working v. Team Edelweiss

SG

3

Qnor Vac-Vagvölgyi

SG

4

Nadal Von Kronstadt Wald

SG

5

Sony von Vifor

SG

6

Hugo in Regnum Marianum

SG

7

Hector vom Paluyak

G

1

Odin de Eldorado

K

0

Dilan Zornig

 

Show Class : Jugendklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Xamba vom Osterberger-Tal

SG

2

Alma 

SG

3

Xena vom Quelleweg

SG

4

Herta von neu Garmond

SG

5

Shaba Vac-Vagvölgyi

SG

6

Elinor Zornig

SG

7

Tera Von Haus Mofli

SG

8

Sandy Von Mafi Haus

SG

9

Zafira in Regnum Marianum

SG

10

Deborah Vom Haus Barder

SG

11

Sienna Von Haus Corvinus

SG

12

Kelly von Baldur

SG

13

Nely von Empiere

U

999

Donna von der Baland

K

0

Cappy von Schnitzerteam

K

0

Ghina von Rijhoff

 

Show Class : Nachwuchsklasse Rüden (9-12 Mon.) — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Axel vom der Warallya

VV

2

Bruno Von Geramis

VV

3

Fargo Zornig

 

Show Class : Nachwuchsklasse Hündinnen (9-12 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Veka vom Damjan Hof

VV

2

Grace Zornig

VV

4

Inka von Schnitzerteam

VV

5

Jura Von Haus Edmond

VV

6

Kimberly II van Contra

VV

7

Gina Casa Vlad

VV

7

India von Schnitzerteam

K

0

Jamaica von Rowindberg

 

Show Class : Nachwuchsklasse Rüden (6-9 Mon.) — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Cally Von Alle Farben

VV

2

Delon von Bad-Box

VV

3

Clever de Casa Petrescu

VV

4

Unzo Von Mafi Haus

VV

5

Enzo de Panait

VV

6

Bax von Bad-Box

VV

7

Ziko von Baldur

VV

8

Luchy Luciano Von Haus Selia

VV

9

Benno von Bad-Box

VE

1

Bad von Bad-Box

VE

2

Boss von Bad-Box

K

0

Dax Giosu

 

Show Class : Nachwuchsklasse Hündinnen (6-9 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Donna von Bad-Box

VV

2

Bora Matravölgyi

VV

3

Umma Von Mafi Haus

VV

4

Unna Von Mafi Haus

VV

5

Aischa vom Haus Wildprincess

VV

6

Uka Von Mafi Haus

VV

7

Urma Von Mafi Haus

VV

8

Violeta von Haus Stoica

VV

9

Ryna Fortuna Haus

VV

10

Bianka von Bad-Box

VV

11

Voleika de Craiova Maxima

VV

12

Luna von Haus Selia

VV

12

Bella vom Biantony

VV

13

Victoria von Haus Stoica

VV

14

Ema de Panait

VV

15

Ulme Tüzarany

VV

16

Diana vom Damjan Hof

VV

17

Xena von Hause Harand

VV

18

Darcy Hajdusag Öre

VV

19

Zellina vom Altenberger Land

K

0

Diva von Bad-Box

K

0

Beka 

K

0

Perla vom Empiere

K

0

Ianka vom Osterberger-Land

 

Show Class : Nachwuchsklasse Rüden (4-6 Mon.) — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

A-Siry von der Baland

VV

2

Colt 

 

Show Class : Nachwuchsklasse Hündinnen (4-6 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Marcu de Fia

VV

2

Vendi Tüzarany

VV

3

Evolette von Bad-Box

VV

4

Alma 

VV

5

Cora Balazsvari

VV

6

Aida 

 

Show Class : Offene Klasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Karo Von Haus Mofli

SG

2

Kanu vom Leithawald

SG

3

Hano 

 

Show Class : Offene Klasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Brigitte Von Alle Farben

SG

2

Beky Von Alle Farben

SG

3

Narcy Von Haus Mofli

SG

4

Grace aus dem Schessburg

SG

5

A-Dara Goosfraba

SG

6

Alfa 

K

0

Troy Ermelleki Szepseg

K

0

Merci Zornig

 

Show Class : Veteranklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

V

1

Saddam Zornig

V

2

Hanno Von Baldur-Ro

 

Show Class : Veteranklasse Hundinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

V

1

Diana Zornig

 

Show Class : LSH Gebrauchshundklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

VA

1

Marius von Regina Pacis

VA

2

Quartz Von Der Blaro

V

1

Wasko vom Amur

V

2

Gunter Von Mafi Haus

V

3

Aras Vom Ostkarpatenwald

K

0

Adonis Vom Land des Stolzen Löwen

 

Show Class : LSH Gebrauchshundklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

V

1

Xena Von Broos

V

2

Aquina Vom Land des Stolzen Löwen

K

0

Kendra Von Haus Corvinus

 

Show Class : LSH Junghundklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Bardia Vom Land des Stolzen Löwen

 

Show Class : LSH Junghundklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Marsa Topolovnicka

SG

2

Tara Wolf Lake

 

Show Class : LSH Jugendklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Bruce von der Blaro

SG

2

Quatroo Vac-Vagvölgyi

SG

3

Yonas Von Der Blaro

SG

4

Salarno Von Haus Corvinus

SG

5

Xamp Vom Quelleweg

SG

6

Inar Big Whirlwind

 

Show Class : LSH Jugendklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Gemma-Gini von Schnitzerteam

SG

2

Izolda von neu Garmond

SG

3

Xenya Von Haus Corvinus

SG

4

Toscka vom Haus Milesevac

SG

5

Hamita Vom Paluyak

SG

6

Xilenya Von Haus Corvinus

SG

7

Henka von Bellissimo (H)

SG

8

Xinthya Von Haus Corvinus

K

0

Bella von der Blaro

K

0

Ixy in Regnum Marianum

 

Show Class : LSH NW Klasse Hündinnen (9-12 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Ada Nordlichtlilien

VV

2

Xissie vom Amur

VV

3

Krystal Westback

 

Show Class : LSH NW Klasse Rüden (6-9- Mon.) — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Eros von Wento Lana

VV

2

Black Von Haus Corvinus

VV

3

Celline von Bad-Box

 

Show Class : LSH NW Klasse Hündinnen (6-9 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Gina Crisandre von Vlasa

VV

2

Emma von Wento Lana

VV

4

Chloe Von Haus Corvinus

VV

5

Zanna Von Haus Corvinus

K

0

Choco Von Haus Corvinus

 

Show Class : LSH NW Klasse Rüden (4-6 Mon.) — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Falko von Wento Lana

VV

2

Enzo von der Blaro

VV

3

Franko von Wento Lana

VV

4

Egeu Von Haus Corvinus

K

0

Dallas Von Haus Corvinus

 

Show Class : LSH NW Klasse Hündinnen (4-6 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Frida von Wento Lana

VV

2

Erra von Bad-Box

VV

3

Fraya Von Haus Corvinus

VV

4

Elektra von der Blaro

VV

5

Elita von der Blaro

VV

6

Easy von Bad-Box

 

Show Class : LSH-Offene Klasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Sam Von Der Blaro

 

Show Class : LSH-Offene Klasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Ruby Von Der Blaro